Загальна інформація про Матч

chessvideo

Матч за звання чемпіонки світу з шахів 2016 між чинною чемпіонкою світу, львів’янкою Марією Музичук та претенденткою на титул, китаянкою Хоу Іфань (екс-чемпіонка світу 2010-2012 рр. та 2013-2015) відбудеться у Львові впродовж 1-18 березня 2016 року. За розкладом перша гра розпочинається о 15:00 2-го березня в Палаці Потоцьких.

Жеребкування відбудеться впродовж церемонії відкриття, яка розпочинається о 18:00 1 березня в Львівському національному академічному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької. Після четвертої партії гравці міняються кольорами (гравець, якій випали білі фігури на жеребкуванні, п’яту партію грає чорними).

Контроль часу: 90 хвилин на перші 40 ходів, потім 30 хвилин до кінця гри, з додаванням 30 секунд на кожен хід, починаючи з першого ходу. Якщо рахунок рівний після основних десяти партій, проводять знову жеребкування і чотири тай-брейки по 25 хвилин для кожного гравця з додаванням десяти секунд після кожного ходу.

Якщо рахунок нічийний після чотирьох блискавичних партій, знову відбувається жеребкування та проводять дві партії з контролем часу 5 хвилин та додаванням 3 секунди після кожного ходу. У випадку нічийного рахунку, для визначення переможця проводять ще один матч з двох партій. І якщо переможець досі не визначився, гравці змагаються в “армагедоні”.

Призовий фонд цього матчу, який становить 200 тисяч євро, розподіляється таким чином: 60% переможниці та 40% – гравчині, що програла після десяти основних партій; якщо переможниця визначилась після тай-брейків, тоді розподіл 55%х45%.

Титул чемпіонки світу з шахів Марія Музичук здобула на Чемпіонаті світу з шахів серед жінок у 2015 році. Хоу Іфань після перемоги на серії Гран-Прі 2013-2014, отримала право на участь в Матчі за звання чемпіонки світу.

Шахістки вже двічі зустрічались за шахівницею. Вперше у 2012 році на турнірі в Гібралтарі та вдруге під час Гран-Прі в Монако у 2015 році. Обидва рази між ними точилась завзята боротьба, але перемагала Хоу Іфань.

Згідно з рейтингом ФІДЕ на 1 лютого 2016 року Хоу Іфань займає перше місце (2673) серед жінок, а Марія Музичук (2554) розділяє четверте з Александрою Костенюк.