Хоу Іфань перемогла у матчі на звання чемпіонки світу з шахів

Photo by Oleh Kokhan

Дев’ята  партія  матчу на звання чемпіонки світу з шахів завершилася перемогою Хоу Іфань. З фінальним  рахунком 3:6 вона стала чемпіонкою світу уже вчетверте.  В сьогоднішній партії, яка виявилася останньою в матчі, Марія обрала сицилійський захист і отримала ігрову позицію з шансами для обох сторін. Для Хоу Іфань достатньо було б лише нічиєї, щоб забезпечити собі перемогу в матчі, тоді як Марії треба було лише вигравати, щоб продовжити боротьбу в матчі.

Photo by Vitaliy Hrabar

Хоу Іфань вирішила розміняти ферзів і після 15го ходу перевела партію в складний ендшпіль. Білі мала атаку пішакової більшості на ферзевому фланзі, а чорні намагались зав’язати контргру  на протилежній частині дошки. Позиція була приблизно рівною, але Марія не завжди обирала найсильніші ходи, намагаючись загострити гру. Проте Хоу Іфань грала дуже точно і після 46 ходів партія завершилася.

chess-women-Lviv-2016-03-14_7412sA_KOV

На прес-конференції обидві шахістки подякували своїм командам, організаторам і шаховим любителям. Марія Музичук сказала, що в неї була найкраща в світі команда, тому що на виході з дебюту вона отримувала позиції, про які можна лише мріяти. « Я рада, що цей матч пройшов у Львові і багато любителів шахів, змогли його відвідати», – додала Марія.